Budownictwo pasywne

Budownictwo pasywne
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Buduj ekologicznie i zdrowo

Własny, wolnostojący dom to marzenie wielu osób. Zarówno tych bez własnych lokali, jaki i już posiadających mieszkania. To co jednak spędza sen z powiek przyszłym lub obecnym właścicielom budynków, to koszty ogrzewania. Nieważne jaki system zastosujemy, płacić będziemy w każdym przypadku. Jest jednak na to sposób.
A jest nim budownictwo pasywne. Domy wykonane w tej technologii ogrzewanie są przede wszystkim przez słońce. Nie dokonuje się tu jednak konwersja promieni słonecznych na energię elektryczną, wykorzystywane jest same ciepło. Dzieje się tak poprzez odpowiednią konstrukcję budynku i przyjęcie konkretnych rozwiązań architektonicznych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o pozytywach takiego rozwiązania.
Energia elektryczna jest wykorzystywana tylko i wyłącznie do zasilania podstawowych urządzeń, oświetlania czy ogrzewania wody. Ponadto stosuje się sprzęty energooszczędne, a także alternatywne źródła wytwarzające prąd. Zewnętrzne dostawy ograniczane są do minimum. Ciepło generuje zaś wyłącznie słońce i domownicy. Koszty ogrzewania więc praktycznie nie istnieją, a rachunki za elektryczność są znacznie zminimalizowane. Nie trzeba chyba wyjaśniać, jak zbawienny wpływ ma to na comiesięczne rachunki.
Dodatkowo mamy świadomość, że przyczyniamy się do ratowania naszej planety i to w znacznym stopniu. Nasz dom bowiem nie produkuje praktycznie żadnych szkodliwych dymów. Budynek taki musi posiadać też odpowiedni system wentylacji. Jakość powietrza jest więc o wiele lepsza, co przekłada się na zdrowie domowników.
A są to zaledwie podstawowe zalety, jakimi budownictwo pasywne się charakteryzuje.

Ciekawe artykuły o budownictwie:

about author

admin

related articles

Kategorie

Archiwa

Nowości:

  • Jedna ekipa, jedna budowa- domy z drewna

    W przypadku budowę domu drewnianego, nie ma mowy o komplikacjach związanych z różnymi podwykonawcami. Zazwyczaj jeśli nabywamy dom modułowy w technologii drewnianej, całość projektu jest realizowana tylko przez jedną firmę. Od A do Z budową zajmuje się tylko jedna ekipa budowlana. W przypadku tradycyjnej budowy domu murowanego poszczególne etapy prac wykonywane są przez różnych podwykonawców….

    Read more

Spis Treści: